Bambiriáda 2014 Žilina

Autor: Lucia Randová | 15.6.2014 o 12:00 | (upravené 16.6.2014 o 9:24) Karma článku: 3,50 | Prečítané:  598x

      Čo Vám ako prvé napadne keď zaznie slovo "Bambiriáda"?  Po tomto týždni ju môžem sama opísať viacerými slovami ako: úsmev, dar, nadšenie, zábava, smiech, možnosti, nové talenty, ľudia, šport, diskusie, divadlo, energia, podanie ruky... toto všetko charakterizuje a vzájomne dopĺňa týždeň plný nových možností a efektívneho trávenia voľného času, ktorý sme sa snažili v rámci Rady Mládeže Žilinského kraja predostrieť mladým Žilinčanom. https://www.youtube.com/watch?v=f-FEyKi6gE8

     Program Bambiriády 2014 v Žiline ponúkol mladým Žilinčanom široké spektrum možností ako efektívne naplniť jeden z týždňov v roku. 

Mariánske Námestie v Žiline - prezentačný deň Bambiriáda 2014Mariánske Námestie v Žiline - prezentačný deň Bambiriáda 2014 (Filip Rebeťák)

     Ako teda prebiehal týždeň efektivity? Už v pondelok 9.6. 2014 sme vo veľkom odštartovali Bambiriádne podujatie v Nadácií Polis, v ktorej sa stretli mladí ľudia s poslancami Žilinského Samosprávneho kraja v zastúpení  pána Mgr. Martina Barčíka, RNDr. Petra Dobeša, Ing. Martina Kapitulíka, Mgr. Róberta Kaššu a Ing. Andreja Sočuvku

      Nebojte sa nešlo o predpísanú formalitu, v ktorej by každý musel mať kravatu uviazanú tesne pri krku. V tento krásny horúci deň sme sa rozhodli spojiť tieto dve skupiny v jedno, a tak prepojili záujmy, dali možnosť spoznať sa, nadviazať kontakt a diskutovať čo sa nám aj podarilo. Mladí ľudia spoznali osobnosti poslancov, ich činnosti a kompetencie a neskôr sami dali možnosť preniknúť poslancom do okolia, ktoré ich tvorí. 

Otázky na poslancovOtázky na poslancov (Filip Rebeťák)

     Nemajte strach nie celá Bambiriáda bola o diskusií, v nasledujúcich dňoch prebiehalo množstvo zliav, a keď hovorím zliav nemyslím výpredaje v komerčných zariadeniach ale..

      Do Bambiriády sa zapojilo množstvo zariadní a organizácií v rámci dobrovoľnej dohody, a vďaka tomu sme mali možnosť od utorka navštíviť Žilinskú Mestskú Krytú plaváreň, Krajskú knižnicu, Považskú Galériu, Stanicu Záriečie či Mestské Divadlo Žilina za zlomok ceny. Boli to dni plné športu, kultúry a tvorivosti.

      Keďže piatok je symbolom zábavy a oddychu po náročných písomkách či domácich úlohách, ani  na Bambiriáde to nebolo výnimkou. Pre mladých si Escape club pripravil "Festival Mládežníckych kapiel", ktorý od prvého momentu divákov napĺňal energiou z nových i viac znýmich talentov, ktoré naň zavítali. Boli to kapelyGrow up, Dave Brannigan, Wadda a NoXcuse.

NoXcuse to na pódiu roztočili.NoXcuse to na pódiu roztočili. (neuvedený)

       Keďže každá rozprávka má svoj koniec i Bambiriáda mala ten svoj, no za to veľkolepý a sústredený v jadre mesta Žilina.

        Mariánske Námestie zažiarilo farbami a drobnými úsmevmi sršiacich z pódia alebo popri stánkoch, v ktorých plnili zaujímavé súťaže. 

        Náuka o rastlinkách, lano, kvízy, maľovanie na tvár či skolenie zlého draka aj to boli aktivity, ktoré si detičky pochvaľovali, a za ktoré neskôr získali hodnotné ceny.

      Na pódiu sa predstavili rôzne tanečné skupiny: folklór, hip hop, gymnastika a iné. Nechýbalo divadelné predstavenie, zahraničný hosť z Bosny, prezentácia organizácie Zmysel života so svojimi psíkmi či oficiálna podpora a návšteva pána primátora Ing. Igora Chomu.

       Od začiatku až po samotný koniec panovala veľmi príjemná nálada. Celým podujatím sprevádzala šarmantná moderátorka s klaunom a trpaslíkom a tak na námestí vyčarovali rozprávkovo krásnu atmosféru plnú nových zážitkov, priatelstiev a potlesku.

Zmysel Života si pre deti pripravil zaujímavé aktivity so psími miláčikmi.Zmysel Života si pre deti pripravil zaujímavé aktivity so psími miláčikmi. (Filip Rebeťák)Zmysel ŽivotaZmysel Života (Filip Rebeťák)

         Pre tých, ktorí si úžasnú atmosférmu nemohli vychutnať na námestí je tu pre vás zostrih toho, čo Bambiriáda 2014 ponúkla tento rok na Mariánskom Námestí v Žiline. https://www.youtube.com/watch?v=YWmQCIbtN-w&feature=youtu.be

    Bambiriáda mohla byť Bambiriádou len a len vďaka mestu Žilina, môjmu úžasnému  tímu, mojej rodine priateľovi, prezentačným organizáciám, vystupujúcim súborom, mediálnym pertnerom a partnerom. Patrí Vám obrovská vďaka!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?