Teória šťastia

Autor: Lucia Randová | 22.6.2014 o 21:35 | Karma článku: 4,25 | Prečítané:  1032x

Kniha, ktorú začal písať sám život od momentu prvého nadýchnutia píše o šťastí pár jednoduchých viet, no pre vedcou nerozlúštiteľnú hádanku storočia.

     Šťastie je tancom v daždi, v ktorom už pri prvej piruete odhodíte váš červený dáždnik s bodkami a necháte sa viesť dotykmi chladných rúk obkolesujúcich celé vaše ja, ktoré sa vlnami vánku vznášajú zo samučičkého neba na miesto, pre niekoho ničím zvláštne, no pre vás momentom detského úsmevu, ktorý  sa s radosťou púšta z kopca na rovnakej kolobežke, na ktorej ste sa púšťali pred niekoľkými rokmi i vy.

     Názory na šťastie sa odlišujú, niektorí za šťastie považujú plnú peňaženku, ktorá sa v jeden deň tak či tak nezmestí do nóbl vrecka vašich nohavíc, a keďže napriek vašej luxusnej vile a aute, ktoré sa už ani radarom nedá zachytiť potrebujete ľudí, ktorí po vašom prechode mólom zostanú drevení s otvorenými ústami, no nie pre únavu... Áno potrebujete minimalizovať maximalizovateľné, a tak stále hladáte možnosti ako sa stať niekým, no pri tom ste nikým.

     Pre nás, osoby večne stojace na planéte zem, no dušou poletujúcou pár centimetrov od povrchu je šťastím a najvzácnejším pokladom rodina, ktorá nás pri prvom páde z bicykla zodvihne a pre prípad istoty nám opäť namontuje pomocné kolieska. Sú to taktiež priatelia, dláždiaci cestu ďalekej budúcnosti, ktorá sa pomaly rysuje na obzore s vychádzajúcim sa slnkom.

    Šťastím je, keď sa ráno zobudíte a zistíte, že máte možnosť kráčať, pozerať sa a žiť tento svet. Je to pocit, ktorý je silnejší, než akákoľvek iná emócia. Prinúti vás skákať uprostred ľuďmi preplneného námestia, ženúcim sa bez toho aby sa na pár minút zastavili. Je to moment, kedy začnete spievať, napriek okoloidúcemu davu, ktorí sa hneď od začínajúceho falzetu krivo pozerá, a to nie ste ani v Číne či Japonsku.

     Ak ste si začali čítať tento blog, aby ste sa naučili teóriu šťastia, ktorú si stačí párkrát zopakovať a už ste zahojený ako pri odpovedi na dejepise, ste na omyle. Šťastie nie je hmatateľné a ani nikdy nebude, no o tom by ste mali vedieť zo šiestej triedy na základej škole, kedy do vás pani učiteľka vtĺka tajomné spojeinie "abstraktné podstatné meno", z ktorého ste už na ďalšiu hodinu museli odpovedať.

     Je jedna vec, ktorú si môžete zapamätať a to, že šťastie je nákazlivé a neexistujú naň žiadne lieky na predpis a tobôž nie na voľný predaj.

Stačí len pootvoriť svoje srdce nadýchnuť sa čerstvého vzduchu a unášať sa momentami, pre ktoré každý z nás môže ráno vstať, kráčať a nechať sa viesť.

Ďakujem Vám za dnešok

Luc

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?