Bubble day 2014

Autor: Lucia Randová | 11.8.2014 o 21:42 | Karma článku: 3,06 | Prečítané:  622x

Možno sa práve v tejto chvíli pýtate čo je to Bubble day? Deň bublín? Nie, nie nezatvoríme Vás do veľkej bubliny a nehodíme do bazéna, to sa volá zorbing, Bubble day je niečo celkom iné a možno z časti podobné.

Niekedy nás v živote stretávajú momenty, ktoré sa nám vryjú pod kožu a nepýtajú sa nás ani nám nezazvonia na čarovný zvonček. Každý človek je iný, má svoje koníčky, radosti i starosti no sem tam sa stane, že zablúdi do vlastného sveta zvaným bublina.

Áno, aj my patríme medzi nich a práve preto vznikol Bubble day. Je to dlhý príbeh, ktorý sa začal pri množstve práce, pokračoval darčekom a vyvrcholil jednou úžasnou správou na sociálnej sieti facebook. Jarko Dodok mi venoval krátku správu so slovami, či mám 25. augusta čas a potom to prišlo nápad, ktorý v mestách vytvorí pocity, ktoré postupne opúšťajú chladné zákutia námestí!

Neviem ako vy, ale ja často chodím do mesta  na nákup, na svoju obľúbenú zmrzlinu alebo na stretnutie s priateľmi. Som aktívny užívateľ mestského ruchu, ale taktiež pozorovateľ, ktorý si v tom najväčšom frmole, v ktorom sa na námestiach premelie stovky osôb sadne a pozoruje. Pozorujem ľudí, ktorí prichádzajú na námestia z okolitých podnikov či tých, ktorí námestím ladne preletia so slovami „práca“ bez toho aby si všimli čo ich obklopuje. Sú to muži v čiernom, ženy s farebnými blúzkami či teenegeri na bikoch alebo so sK8tom v ruke. Každý z nich je iný a každý má vlastné tempo. Nehovorím, že ani jeden z nich nezastaví, no dnešná doba to z veľkej časti nedovoľuje. Žijeme v tempe, ktoré nie je prístupné zmene.  Tak čo takto postaviť sa tvárou tvár tikaniu hodín a na malinký okamih tento čas zastaviť. Spomaliť čas uberajúcich sa krokov a vytvoriť deň úsmevu a nadšenia.

Už mesiac chodím na námestie s bublifukom a pozorujem okoloidúce tváre. Mnohí sa usmejú lebo si spomenú na zábavnú príhodu s týmto malým čarodejom, iných prekvapí retro štýl farebnosti vnútri mesta a najmenším sa v očkách rozžiaria hviezdičky šťastia, ktoré ich ťahajú za pestrofarebnými bublinami s chuťou uchopiť ich do dlaní. Jeden deň to bol tanec dievčatka, ktoré bubliny vnímalo ako publikum, druhý deň to bol malý špión, ktorý číhal na pestrofarebné terče či v neposlednom rade sesterské puto, ktoré si môj bublifuk navzájom požičiavali a súťažili v tom, kto z nich vytvorí najviac bublín.

Dobre viem, že dnes máme telefóny, ipody, tablety, počítače... ale čo takto si vytvoriť svet rôznorodosti, grafik svoje nové logo, deti hviezdy počas slnečného svitu či zaľúbený pár vypustí do neba svoje šťastie.

Bubble day je o ľuďoch a pre ľudí, je to možnosť ako spomaliť čas v meste a dodať námestiam nové farby, úsmevy na perách okolia a spojiť nevšednosť v jeden deň.

Nejde o jedno mesto, Deň bublín je celoslovenským dňom, do ktorého sa oficiálne prihlásili mestá ako Banská Bystrica, Zvolen, Rimavská Sobota, Žilina.. a môžeš sa pridať aj ty.

Každé jedno mesto vstupuje do tohto dňa s očakávaniami, ktoré sa majú možnosť naplniť aj vďaka Vám.  Robiť z ničoho niečo je krásne nemyslíte?

Srdečne Vás pozývam na jeden z organizovaných Bubble day-ov na Slovensku, či už to bude Banská Bystrica, Zvolen, Rimavská Sobota Žilina či iné mesto na tom nezáleží, záleží na sile krokov a energií neprofesionálnych úsmevov, ktoré sú nezastupiteľné v dnešnom svete.

Tešíme sa na vás a nedá mi...

Srdečne ďakujem Jarkovi Dodkovi, za skvelú myšlienku, Milanovi Miškárovi, pretože je to človek so srdcom na správnom mieste, pri ktorom sa sny stávajú skutočnosťou, z celého srdca ďakujem Patrikovi Juríkovi, ktorý je neskutočne úžasný grafik a zvláda moje dlhé správy a zmeny, je jeden z najšikovnejších mladých ľudí, ktorých poznám. Ďakujem Nike Pacholíkovej za energiu, silu a spoluprácu. Ďakujem VLN production, že prijali pozvanie na Bubble day a pripravia pre Vás, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť show prostredníctvo videa z podujatia. Ďakujem Maťke Závodskej, Evke Manišovej, Filipovi Rebeťákovi a Rastíkovi Šoškovi za priateľstvo a skvelý tím aký som kedy mala.

Srdečne ďakujem sponzorom, partnerom a mediálnym partnerom, za to podporujú myšlienku Bubble day

 

Luc

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?