Matej Kodeš na Bubble day v Žiline

Autor: Lucia Randová | 13.8.2014 o 17:20 | (upravené 14.8.2014 o 2:20) Karma článku: 2,00 | Prečítané:  711x

Hviezda svetového kalibru, lámač rekordov poctí svojou návštevou Slovenskú republiku. Presne 25. augusta 2014 zavíta na Mariánske námestie v Žiline.  

   Predstavte si moment kedy cez uponáhľané námestie plné chaosu, rýchlosti a chladných pohľadov prejde dúha. Dúha jasnejšia než slnko počas horúceho leta. Od prvej dlaždice postupne preniká na lavičky, rozkvitnuté kvetiny, zurčiacu fontánu a nezabudne poštekliť nejeden zvedavý noštek.

   Predstavte si moment, počas ktorého mesto zaplavia pestrofarebné bubliny a aj napriek zhonu, rokovaniam či nákupom sa vaše rýchle kroky spomalia. Zrazu sa z rockového rádia prepnete na tie jemné a necháte sa unášať svojim okolím. Po prvýkrát si všimnete roztomilé detičky naháňajúce sa okolo fontány, páry držiace sa za ruky či pána Ľudovíta.

   Bubble day v Žiline predstavuje súhru fantázie, farieb, úsmevu a Vás! Povecte mi kedy naposledy ste v ruke držali bublifuk? 25. augusta o 10:00 na Mariánskom námestí máte jedinečnú možnosť zastaviť čas, dostať sa znovu do obdobia, v ktorom elektronika nič neznamenala a život plynul podľa tikotu hodín natočených pri prvom signály kohútieho budíka. Boli to céčka, telefóny s veľkými anténami či vrčiaci trabant. Bolo to obdobie, ktoré malo štýl a nádych prirodzených pocitov. 

   Nič nie je nemožné a práve preto chceme Mestu Žilina vyčarovať iskru. Tou iskrou bude podujatie zamerané na vyčarovanie úprimného úsmevu a nadšenia. Práve táto myšlienka zaujala svetoznámu hviezdu a jediného bublinára v Slovenskej a Českej republike, ktorý je členom medzinárodnej asociácie profesionálnych bublinárov.

   Bol to len email s malou dušičkou a množstvom riadkov, ktorý pána Mateja Kodeša zaujal a ozval sa nám s pozitívnou odpoveďou.

   Matej Kodeš: jediný v ČR a SR členom medzinárodnej asociácie profesionálnych bublinárov, ktorý ma na svojom konte niekoľko svetových rekordov.

- Uzavretie 214 ľudí do jednej bubliny

- Najväčšie vozidlo uzavreté do mydlovej bubliny - závodný kamión

- Vytvorenie najdlhšieho bublinového tunelu na svete dlhého 24,1 m

- Uzavretie 5 živých tigrov do jednej bubliny

- Vypustenie najväčšej lietajúcej bubliny vo veľkosti 20,57 m3.

   Na vystúpeniach predvádza originálne triky a kúzla s bublinami ako napríklad:

- Bublinový kolotoč, horiace, levitujúce bubliny či niekoľko metrové bubliny, do ktorých dokáže uzavrieť niekoľko ľudí naraz.

   Pán Matej Kodeš ponúka MEGA BUBLIFUK, jediný bublifuk na tvorenie obrovský bublín, ktorý má bezpečnú a nezávadnú kvapalinu na tvorenie nekonečne dlhých bublín. Je to inteligentná hračka pre deti aj dospelých a ako jedny z mála ju budete mať možnosť vyskúšať priamo na Bubble day v pripravovanom workshope pána Kodeša. 

   Keďže Bubble day je o ľuďoch a pre ľudí, druhým pozvaným, ktorý prijal naše pozvanie nie je nik iný ako samotné srdce Žiliny. Osoba, ktorá dáva mestu príbeh a chladným stenám dušu. Áno, je to pán Ľudovít Jonáš, harmonikár, ktorý určuje rytmus mesta. Práve v deň podujatia oslavuje svoje meniny, preto sme poctení tým, že tento dôležitý deň strávi práve s nami. Myslím, že prišiel čas mu aspoň na okamih vrátiť tie krásne pocity, ktorými on zaplavuje Žilinu.

   Čo Vás teda na Bubble day čaká?

Program Bubble day Žilina - Mariánske námestie Žilina:

10:00 Oficiálne zahájenie podujatia

10:10 Show Mateja Kodeša, profesionálneho bublinára

10:30 Workshop Mateja Kodeša - zúčastnení si majú možnosť vyskúšať mega bublifuk na tvorbu obrovských bublín

11:00 Vypustenie čo najväčšieho počtu bublín a pochod na Hlinkove námestie v Žiline

  Spravte jeden deň v roku nevšedným a darujte úsmev svojmu okoliu.

   Pozývame Vás na celoslovenský Bubble day 2014, ktorý sa dňa 25. augusta od 10 hod bude konať i v našom krásnom meste Žilina pod záštitou pána primátora mesta Ing. Igora Chomu.

  Pokúste sa vrátiť nadšenie do ulíc a prostredníctvom Bubble day 2014 pochodu bublín obdarovať farebným šťastím nejedného okoloidúceho. 

   O pár dní Vás čakáme na námestí, nezabudnite si do batôška pribaliť bublifuk a dobrú náladu :)

 

Vaša Luc

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?