Keď sa neleje voda a vy sa smejete

Autor: Lucia Randová | 4.12.2014 o 18:53 | Karma článku: 2,68 | Prečítané:  600x

   Cítiš chlad a špičkami prstov sa nechávaš vnárať do ľadovej vlny, ktorá tu predtým nebola keď tu zrazu tvojimi perami ako búrka v krásny letný deň prejde nekonečný smiech :3...

   Kto z nás si aspoň raz za život nepovedal je toho trošku viac, vždy keď táto troška príde do nášho života, svet sa zrýchli a neuberá sa smerom vpred, ale vzad. Zrazu máme pred očami stopky stopujúce každučkú sekundu nášho života zrýchľujúce náš tep.

   Vraj hodiny bežia stále rovnako, no ja si to nemyslím. 

   Práve keď si začneme uvedomovať, že čas sa s nami ženie o preteky strácame silu, ktorú nespruží žiadna káva a ani desiatky seminok goji. Proste zostaneme stáť uprostred hlučnej ulice, v ktorej sa myhajú siluety osôb rozprávajúce svoje vlastné príbehy, no v tej rýchlosti ich sami nedokážeme vnímať. Práve v takéto momenty prichádzajú do našich životov prekvapenia. Sú ako tajní škriatkovia, ktorí vidia až do hĺbky nášho srdca, a tak dokážu rozpoznať, ktorý ligotavý kamienok umiestnia presne pred naše oči.

   Kamienok nesymbolizuje hmotnú vec, ale moment, ktorý sa vryje pod našu kožu tak silno, že od štastia vytvorí po celom tele nekonečné zimomriavky a tým že sa dostane k nám tak náhle vyčaruje tančiace mravčeky v brušku, ktoré nie a nie odísť. Stačí otvoriť očká nadýchnuť sa z plných pľúc a už ďalej nepokračovať. Áno počúvate dobre, tým, že na moment zastavíte zastaví sa aj čas. V spomalenom zábere ste vy, ktorý prestrihnú gombíkom vašej vetrovky cieľovú rovinku s vytúženým snom, no aby sa tak stalo, musíte preskočiť pár prekážok, preliesť pár tunelov a plaviť sa po rozbúrenom mori. A až vtedy keď sa vás dotke prvá slaná kvapka zasvieti slnko, tak intezívne ako počas teplých letných dní.

   

 

   Som pracujúcou študentkou, ktorej svet začína plynúť rýchlejšie. Tri práce, 10 skúšok , 4 plány, 2 sny, keď všetko spočítate je to magické číslo plné nových príležitostí, možností a zážitkov. No skĺbiť toto číslo v prospech necelých dvoch týžňov je výzva, ktorá narastá novými zaujímavými informáciami, prichádzajúcimi každých 5 hodín. 

   Človek s prioritami nikdy nie je zlý, avašak má to potom v živote ťažšie. Pár sklamaní, pár nepochopiteľných situácií a oznamov, ktoré vyčarujú smiech na perách, a to iba vďaka škriatkom, ktorí vysypali vrecúško šťatia rovno pred vaše oči. Bol to usmiety človek, ktorého si vážite tak veľmi ako máte pred ním rešpekt,bola to nádej vášho vnútorného sveta plného hudby, ktorý vám dovoľoval vzlietnuť iba párkrát za rok a bol to pán s harmonikou čarujúci tie najtajnejšie sny :)

   Ak poznáte pieseň od pána Ďuricu, v ktorej sa spieva, že neľutujem, tak si ju momentálne spievam a teším sa na najzaujímavejšie, najprínosnejšie a najrýchlejšie dni v mojom živote.

   Som študentkou, ktorú smiech lieči a tak ho ako ten najtajnejší recept posielam k vám.

 

 

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?