Univerzita a stovky bublín, alebo ako sa stávajú sny skutočnosťou

Autor: Lucia Randová | 18.3.2015 o 18:33 | Karma článku: 2,04 | Prečítané:  597x

Akokoľvek sú Vaše sny a túžby nereálne, tak sú splniteľné stačí len neprestať veriť. Predstavte si areál univerzity zaplavený stovkami bublín. Viem, že nie som dobrá v hovorení vtipov, preto ich moje slová ani z ďaleka nepredstavujú :). O chvíľu, je tu deň, kedy univerzitu navštívia organizácie, ktoré sú obrovským prínosom pre nejedného študenta a moment, kedy priestor nebudú tvoriť tri z obľúbených farieb ale dúha prianí ukrytých v bublinách. Srdečne Vás pozývam študenti, je čas na nevšednosť. Bubble net:w v Banskej Bystrici.

Čo prvé Vám napadne keď sa do vašich uší dostane slovo univerzita? Inštitúcia evokujúca cieľ, pre milovníkov učenia, zastávku na ceste pre bádateľa a študentský život pre párty človeka. Jedno slovo a stovky predstáv.  Ktorý ste Vy? A ako vnímate univerzitu?

Patrím medzi ľudí, ktorých baví čaro rušných priestorov chodieb, energia sávajúca z preplnenej auly a prínos, ktorý nám môže dať každá hodina aj keď nie vždy si to uvedomujeme.

Univerzita je obrovský priestor, v ktorom sa občas stane, že strácame identitu a nemáme čas zastaviť. Je to priestor tvoriaci niekoľko stoviek – až tisíc študentov z rôznych oblastí našej krajiny i zahraničia. Veľakrát na chodbe môžete počuť spevavú východniarčinu, mäkkú liptovštinu s vokáňom na konci či tvrdú trnavštinu. Aj to je kultúra, ktorá nás spája a o ktorú sa delíme v rámci každého dňa. Stačí Vám moment s východniarom a pri otázke pedagóga máte problém krotiť svoju hudobnú fantáziu.

Cvičenie, prednášky , semináre a prestávky, kolobeh, ktorý sa neustále opakuje a počas jedného semestra predstavuje rozvrh vytetovaný na čelo, pretože už poznáme priestor, čísla a dvere. Čo takto urobiť zmenu?

Hovorí sa, že zmena je život a človek je tak mladý ako sa cíti, prečo teda nevniesť farby do priestoru, ktorý každý deň navštevujeme? Ak si myslíte, že si zoberieme vedierka farby a štetku ste na omyle. Pri maľovaní nám stačí vlastná predstavivosť a sila minulých krokov, vďaka ktorým do vzduchu v jeden deň vypustíme stovky bublín.

Bubble day (25.8.) je o najkrajšom dni v roku, počas ktorého zastavíme kroky života uberajúce sa na námestiach a darujeme úsmev tým, ktorým chýba, no už o pár dní prichádza Bubble net:w, ktorý je plný zážitku a skúseností. Je to deň kedy študent zabudne na svoj vek, je to deň kedy môže opäť žuť žuvačku s tetovačkou a obuť si obnosené číny, deň počas ktorého nie len bubliny budú predstavovať prínos ale aj aktéri, ktorí sa tohto dňa zúčastnia.

 

Areál EF UMB poctí svojou návštevou Iuventa: Slovenský Inštitút Mládeže, ktorá zmenila život nejdenému človeku myslíte si, že prečo pri orientácií podujatia vyhrala vysoká škola? Život je o snoch a výzvach o radostiach a starostiach, ale iba tie ho robia životom plnohodnotným, ktorý by ste za nič na svete nevymenili, preto padlo jasné rozhodnutie. Ďalším pozvaným je Outdoor Institute Stageman, ktorý ponúka možnosti rozvoja mladých ľudí v oblasti cestovného ruchu. Maoi, Vgroup, Forex, ktoré pomáhajú budúcim i súčasným podnikateľom a v neposlednom rade občianske združenie Zadobe, ktoré Vás naozaj dostane z bodu A do bodu B s kopou zručností a skúseností.

Bubble net:w predstavuje deň, ktorý spája študentov medzi sebou a prináša im nové skúsenosti, informácie a zručnosti. Deň, ktorý mení všedné na nevšedné, a to prostredníctvom talizmanu ukrytého na každej mojej ceste. Či už si milovník učenia, bádateľ alebo párty človek, Bubble net:w je ako ušitý pre Teba! :)

Už 31.3. 2015 Areál Ekonomickej Fakulty Univerzity Mateja Bela :)... tak príď sa nájsť.

Krásny bublinový deň

 

PS: navštevujem jednu z najlepších univerzít, ktorá podporuje rozvoj, kreativitu a iniciatívu mladých ľudí :)... Ďakujem

Luc 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?